Elektrické křeslo

24. července 2008 v 21:51 | Punkier |  <Elektrické křeslo>
Tak sem se dívala na internetu na věřzte nevěřte a bylo tam o el.křeslu a naprosto mě to fascinovalo,tak sem zjistila pár informací:)) PS:je to moc moc moc dlouhý takže kdo to přečte a napíše mi z toho výtah(výpis:D) tak dostane diplom:) aa ta historie nemusí bejt:D
The first electric chair, which was used to execute William Kemmler in 1890První elektrické křeslo, který byl používán vykonat Williama Kemmler v 1890
Elektrické křeslo je zařízení používané v 11 státech ve Spojených státech pro provádění zločinců odsouzených hrdelních zločinů. Elektrické křeslo je jedna metoda popravy používala, když soud hrdelního zločinu vyústí v přesvědčení a rozsudek smrti je doporučen porotou nebo schválený předsedou soudního senátu. Kromě jeho použití, presently nebo předtím, o polovině nyní-existující americké státy a území, elektrické křeslo bylo také předtím použité jako metoda popravy na Filipínách.
Elektrické křeslo je současně nepovinná forma provádění v USA stavy Alabamy, Florida,Jižní Karolína, a Virginie, a jediná metoda popravy v Nebrasce (bývalý čtyři státy dovolí vězeňi si vybrat smrtící injekci jako alternativní metoda). V USA stavy Kentucky a Tennessee, elektrické křeslo bylo vysloužilé kromě pro ty jehož hrdelní zločiny byly zavázané předtím než legislated data v roce 1998. [Kentucky 31 března 1998, Tennessee 31 prosince 1998]. V obou Kentucky a Tennessee, metoda provádění autorizovaného pro zločiny spáchané po těchto datech je smrtící injekce. Elektrické křeslo je střídavá forma provádění schváleného k potenciálním použití v Illinois a Oklahoma jestliže jiné formy poprse nalézají neústavní ve státě u doby provádění. Na Floridě, odsouzený smět si vybrat smrt electrocution ale výchozí hodnotou je smrtící injekce. Ve Spojených státech, nejvíce rozsudky smrti předaly být výsledek osob být odsouzen za statutární hrdelní zločin (tj., přečinové porušení zákonů zvláštního amerického státu a postižitelný v tom státě smrtí). Pro takové statutární hrdelní zločiny, legislatury státu jsou těla zmocnění pro příjem trestu smrti a nějaký schválený trest smrti metody.
Elektrické křeslo bylo nejprve použité v 1890. To bylo používáno víc než 25 států skrz 20. století, získávat přezdívky takový jako Sizzlin ' Sally, starý Smokey, starý Sparky, žlutý Mama, a Gruesome Gertie. To je dán k smrti v elektrickém křesle je hovorově známý jak "jet na blesku." V pozdní 20. století, elektrické křeslo bylo odstraněno jako forma provádění v mnoha amerických státech a jeho použití v 21. století je velmi řídké.

Historie

První praktické elektrické křeslo bylo vynalezeno Harold P. Brown. Brown byl zaměstnanec Thomase Edisona , najmutý pro účel bádajících electrocution a pro vývoj elektrického křesla. Protože Brown pracoval pro Edisona a Edison podporoval Brownovu práci, vývoj elektrického křesla je často chybně připočítaný k Edisonovi sám. Brownův design byl založený na George Westinghouse střídavém proudu, který byl pak jen objevující se, zatímco soupeř k Edisonovi je méně doprava-účinný stejnosměrný proud (DC), který byl dále podél v komerčním vývoji. Rozhodnutí ke střídavému proudu použití bylo úplně řízeno Edisonovým pokusem k tvrzení, že střídavý proud byl více smrtelný než DC.
V 1886 NY státu založil výbor určovat nový, humánnější systém provádění nahradit věšení. Žádný Edison ani Westinghouse jak díl války proudů chtěl jejich elektrický systém být vybrán protože oni se obávali, že spotřebitelé by nechtěli dovnitř jejich domovy stejný druh elektřiny zabil zločince.
Aby dokázal, že elektřina střídavého proudu byla nebezpečná a proto lepší pro provádění, hnědý a Edison, kdo podporoval DC elektřina, veřejně zabil mnohá zvířata se střídavým proudem, včetně slona cirkusu. Oni drželi popravy zvířat pro tisk v rozkazu zajistit, že proud střídavého proudu byl spojován s electrocution. To bylo u těchto událostí že termín "electrocution" byl vytvořen. Edison představil sloveso "k westinghouse" pro naznačovat umění osob vykonání s proudem střídavého proudu. Většina z jejich experimentů byla řízena u Edisonova západního pomeranče, New Jersey, laboratoř v 1888.
Demonstrace zřejmě měly jejich zamýšlené efekty a střídavý proud elektrické křeslo bylo adoptováno výborem v 1889. První osoba být vykonán přes elektrické křeslo byl William Kemmler v New Yorku je kaštanové vězení 6. srpna 1890; ' elektrotechnik státu ' byl Edwin Davis. Nicméně, Edison a hnědá použitá lest aby získal Westinghouse systém střídavého proudu. Oni koupili střídavému proudu systém, předstírat, že to bylo pro použití v univerzitě.
První žena být vykonán v elektřině židle byla Martha M. Placeová, provedený u Sing Sing vězení 20. března 1899. To bylo adoptováno Ohiem (1897), Massachusetts (1900), New Jersey (1906) a Virginia (1908), a brzy se stal převládající metodou popravy v USA, nahrazovat věšení. To zůstalo tak dokud ne střední-80.léta, když se smrtící injekce stala se široce přijímaná jako snadnější metoda na řídící soudní popravy.
U přelomu století, Charles Justice byl chovanec vězení u Ohio státní věznice v Columbusu. Zatímco koná lešticí detailní povinnosti ve smrtelné komoře, on vymyslel myšlenku zlepšit efektivitu omezení na elektrické křeslo. Spravedlnost navrhla svorky kovu nahradit pásy kůže, tak počítat s chovancem být zabezpečen více tautly a minimalizovat problém spáleného masa. Tyto revize byly včleněny do židle a Justice byl následně paroled z vězení. Ironicky, on byl odsouzen v krádeži/vraždě a se vrátil k vězení 13 roků pozdnější pod rozsudkem smrti. 9.11.1911, on zemřel ve stejném elektrickém křesle že on pomáhal se zlepšit.
Záznam byl dán 13.7.1928, když sedm mužů bylo vykonáno, jeden po jiném, v elektrickém křesle u Kentucky státní věznice v Eddyville. V 1942, šest Němců odsouzených špináže ve Quirin případě bylo dáno k smrti v okrese Columbia vězeňského elektrického křesla.
Pozoruhodné smrti elektrickým křeslem zahrnují Juliuse a Ethel Rosenbergová,Ted Bundy, Giuseppe Zangara, a Leon Czolgosz.
25.5.1979 John Arthur Spenkelink se stal první osobou electrocuted po Gregg v. Gruzie rozhodnutí vrchního soudu Spojených států v USA v roce 1976. On byl první osoba být vykonán tímto způsobem protože 1966.
Množství států ještě dovolit odsouzenou osobu si vybrat mezi electrocution a smrtící injekcí. Ve všech, pět chovanců celostátní, 3 ve Virginii, 2 v Jižní Karolíně, hlasovali pro electrocution přes smrtící injekci. Poslední použití židle (jak 2005) byl v květnu 2004, když řasení Jamese Neila electrocuted v Jižní Karolíně. On volil tuto metodu. Pravděpodobně poslední osoba, která nedobrovolně byla vykonala přes elektrické křeslo byl blok Lyndy Lyonové 10.5.2002v Alabamě.

Metoda

Osoba je typicky upnutá do židle s jednou elektrodou připojenou k hlavě a druhou k noze pro vytvoření plného obvodu. Přinejmenším dva nárazy elektrického proudu jsou aplikovány pro několik minut, spoléhat se na osobu. Počáteční napětí asi 2000 voltů je používáno ke zlomení počátečního odporu kůže a navození bezvědomí. Napětí je pak sníženo redukovat aktuální proud do přibližně 8 zesilovačů. Skupina osoby může se ohřát k přibližně 140 ° F (60 ° C), a elektrický proud obecně způsobí hrozné poškození vnitřních orgánů.
Teoreticky, bezvědomí se vyskytuje ve zlomku vteřiny. Tam byly zprávy hlavy osoby v ohni; hořících transformátorů, a nechávat odsouzené vyčkávání v bolestech na podlaze prováděcí pokojové chvíle židle byla opravena. V roce 1946, elektrické křeslo nedokázalo vykonat Williea Francise, kdo údajně ječel "zastavit to! Nechal mě dýchat!" jak on byl vykonán. To dopadalo že přenosné elektrické křeslo bylo nesprávně soubor nahoru otráveným poručníkem. Případ byl přinesen před americkým nejvyšším soudem (Francis v. Resweber), s právníky pro odsouzené argumentování to ačkoli Francis neumřel, on měl, ve skutečnosti, been provedený. Argument byl odmítnut na základě, který re-poprava neporušila dvojité ohrožení klauzule 5. úpravy americké ústavy, a Francis byl se vrátil k elektrickému křeslu a úspěšně vykonal následující rok.
Bezohledně jak poprava je vykonávána, nějaká kůže je spálená. Pracovníci vězení pak oddělí spálenou kůži od bezpečnostních pásů. Změny k moderním elektrickým křeslům zahrnují výplň a styl netečnosti stažitelné bezpečnostní pásy. Počáteční proud elektrického proudu může přimět osobu, aby ztratil kontrolu nad mnoha tělesnými funkcemi, včetně hnutí svalu, urination a defecation, proto odsouzený smět nosit plenku.

Pokles

Použití elektrického křesla klesalo jak legislators hledal více humánní metody provádění.Smrtící injekce se stala nejpopulárnější metodou, pomáhal novinovými záznamy zpackaného electrocutions v časných osmdesátých létech.
Jak 2006, jediná místa na světě který ještě rezervovat elektrické křeslo jako volba pro provádění jsou USA stavy Alabamy,Florida,Nebraska,Jižní Karolina,Kentucky,Tennessee a Virginie.(Oklahoma a Illinois práva se starají o jeho použití měla by smrtící injekce někdy být dodržována být neústavní). Kromě pro Nebrasku, kde to zůstane jedinou metodou popravy, chovanci v jiných státech musí vybrat to nebo smrtící injekce. Ve stavu Floridy, 8. července 1999, Allen Lee Davis usvědčil z vraždy byl vykonán v Florida elektrickém křesle "starý Sparky". Davisova tvář byla zkrvavena a fotografie zaujatý, který byl později postavený na internetu. Smrtící injekce je nyní (2006) primární metoda popravy ve stavu Floridy.
Electric chair at the Kentucky State PenitentiaryElektrické křeslo u Kentucky státní věznice
Elektrické křeslo také bylo kritizované protože několik příkladů ve kterém předměty nebyly okamžitě zabil, ale musel být vystaven k rozmanitým elektrickým ránám. Toto vedlo k volání po ukončení praxe protože mnoho vidět to jako Krutý a neobvyklý trest. Snažit se adresovat taková znepokojení, Nebraska je nová electrocution protokolová volání po administraci 15-sekunda-dlouho vrazit 2,450 voltů elektřiny; po 15-zapisovat vyčkávání, koroner pak šeky na známky života (předtím, parafovat osm-druhý náraz 2,450 voltů bylo poskytnuto, následoval jeden-druhá odmlka, pak 22-druhý náraz u 480 voltů.) Po 20 vteřinové přestávce se cyklus opakovalo třikrát. Nebraska udrží electrocution jako jeho jediná metoda popravy přes silný anti-opozice trestu smrti v jeho legislatuře státu; trest smrtiabolitionists ve státě doufat, že vidí electrocution ovládané jako krutý a neobvyklý trest, opouštět stát bez legálního způsobu, jak uložit smrtelný trest jestliže smrtící injekce není legalizovaná.
Mno já si to teda přečetla až do konce teda až na tu historii tu ani číst nemusíte ta není ani tak zábavná jako všechno ostatní:DTakžeee kdo to přečetl jako já celý až do konce?:D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gothicprincess Gothicprincess | Web | 24. července 2008 v 22:01 | Reagovat

Cooooooooo ?? :D:Dto mam  jako číííst joo ?? :D:D

2 M!sQua tvoje SBééčko muck :-* M!sQua tvoje SBééčko muck :-* | Web | 24. července 2008 v 22:14 | Reagovat

prej jet na blesu :D:D.. je to zajímavej článek, ale jako nechtěla bych to zažít.. musí to být hrozný.. 2000V...chudáci ..:(

3 veš líná veš líná | 10. října 2008 v 20:03 | Reagovat

Jak sem můžeš hodit takovou sračku s automatického překladače? Příště to laskavě přelož do nějaké srozumitelné formy, před tím než to dáš sem ...

4 Hanča Hanča | 27. června 2010 v 22:16 | Reagovat

Až sem příště budeš chtít dát něco, co bylo v originálu anglicky, přelož si to sama. Takovýhle sračky se vážně nedají číst..
A reakce na 2, komentář: (M!sQua tvoje SBééčko muck :-*) Jaký chudáci? Ty lidi neposadí na to křeslo jen tak pro zábavu. Ty lidi museli udělat něco hodně hnusnýho.  Radši se předem zamysli nad kokotinou, co sem napíšeš...

5 Petra Petra | E-mail | Web | 30. září 2013 v 16:55 | Reagovat

Pro mě je nejlepší moje barová židle, ale křeslo má taky něco do sebe

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama